MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]toshibaservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Toshiba Notebook Servisi

Toshiba Notebook Servisi

Toshiba Notebook Servisi ; Bilgisayarlarını gelirlerini sağlamak için kullanan kişiler bilgisayarlarının arıza yapmasından oldukça fazla çekinirler. Zira bilgisayar arızalarında veri kayıplarının oluşması kaçınılmazdır. Veri kayıpları bilgisayarlarda oluştuğunda kesinlikle kişilerin bu verileri geri getirmek için uzman bir Toshiba servis desteği alması gereklidir. Veri kayıplarına neden olmadan yapmış olduğumuz tamirlerde Toshiba yedek parça servisi gerekliliğinde bile çoğu zaman verileri kaybetmeden bilgisayarlarınızı siz değerli müşterilerimize teslim etmekteyiz.

Veri kayıplarına neden olmamak için yaptığımız çalışmaları büyük hassasiyet ile yapmakta ve bizlere emanet etmiş olduğunuz bilgisayar ve bilgisayar verilerinizi kesinlikle bir üçüncü kişi ile paylaşmadan bilgisayarlarınızın tamir aşamasını bitirmekteyiz. Notebook ve laptop bilgisayarlar günümüzde en fazla kullanılan ve bunun yanı sıra en çok da arıza çıkartan cihazlardır. Cihazlarınızın arıza yapmasını istemiyorsanız kesinlikle tüm yedek parçalarını orijinal kullanınız. Bilgisayarlarınızın parçalarını orijinal kullanırken, bilgisayarlarınızın taşınabilir bilgisayarlar olduğunu unutmadan kesinlikle cihazlarınızı yere düşürmemeye dikkat ediniz. Yere düşen cihazlarda genellikle parça değişimi yapılmasını gerektiren arıza çeşitleri ortaya çıkmaktadır. Bu arıza çeşitlerine engel olmak için mutlaka her yıl bir veya iki kez olmak üzere bilgisayarlarınıza bakım yaptırınız.

Notebook Bios Ve Eprom Çipi Arızaları

Bios ayarları arızaları notebook bilgisayarlarda sıklıkla görülen arıza çeşitlerindendir. Bu arıza çeşidinin oluşmasındaki neden notebook ve laptop kullanıcılarının bios ayarlarına müdahale ederek değiştirmeye çalışmasından kaynaklanmaktadır. Bios güncellemeleri yapılırken yapılan bazı hatalar ve güncelleme denemelerinin yarım kalması bios ayarlarında arızalara neden olmaktadır. Sistemlere bios yüklemesi yaparken mutlaka bios ayarları ürünün aynı marka ve modelinin kodları girilerek yapılmalıdır.

Bios ayarlarının yanlış yapılması çoğu zaman anakart başlangıç medyasını göremediği için normal yükleme yolu ile yazılım kurulumunu gerçekleştirememektedir. Bios bilgisi tahrip olmuş notebook bilgisayarlarda mutlaka anakarttan bios çipi çıkartılır ve bu şekilde cihaza yeniden bir program yüklenerek program çipi anakarta tekrardan takılarak tamir edilmelidir. Bu işlemlerin tümü bilgiye dayalı işlemler olmalıdır. Bilinçsiz bir şekilde yapılan bios ayarları çoğu kez anakartın bile tahrip olmasına neden olabilir. Toshiba servisleri olarak işletim sistemi arızalarının giderilmesinde ve bios ayarlarının yeniden yüklenmesinde siz değerli müşterilerimize destek vermekteyiz.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..